Preskočiť na hlavný obsah

Katarína Hozlárová

Som absolventkou Filozofickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave, odbor slovenský jazyk a literatúra, hungarológia, postupne som si rozšírila kvalifikáciu o anglický jazyk. Pedagogickú činnosť vykonávam od roku 1994 na Cirkevnej základnej škole Antona Bernoláka v Nových Zámkoch, od roku 2009 na škole pôsobím ako riaditeľka.

Počas tých mnohých rokov som prešla niekoľkými krízami a mám za sebou aj zopár vyhorení. Akosi som však napriek všetkému zotrvala v školstve a stále som presvedčená, že ako pedagógovia máme v rukách veľkú moc meniť svet k lepšiemu. Naše postoje, prístup a názory formujú generácie a tým chod dejín. Preto mi záleží na tom, aby boli v školstve tí najkvalitnejší a najpovolanejší a aby sa rozvíjali a rozširovali svoje kompetencie a zručnosti.

V rámci profesionálneho rozvoja absolvovala kurz Leadership riaditeľa školy a tiež lektorský kurz Akadémie veľkých diel, spolupracujem so Stálou konferenciou aktérov vo vzdelávaní.

Dlhodobo a systematicky presadzujem na svojej škole najprijateľnejšiu a najvhodnejšiu formu inkluzívneho vzdelávania, ktorá vychádza z reálnych potrieb žiaka.

Teším sa na nové výzvy, príležitosti a spoluprácu s každým, komu na budúcnosti školstva na Slovensku záleží.